250 rycerzy z całej Polski zjedzie już w najbliższą sobotę tj. 13 i 14 września br. do Bytomia. Miasto na weekend zmieni się w prawdziwą średniowieczną wioskę rycerską.

Turniej rycerski, pokaz rzemiosł, kramy ze staropolskim jadłem to tylko nieliczne atrakcje, które przygotowało miasto w ramach 760 – lecia istnienia.
Jeśli chcesz poczuć się jakbyś cofnął się w czasie i zasmakować w rycerskich obyczajach nie może Cie zabraknąć!

img_516

Imprezę rozpocznie o 10.00 przemarsz średniowiecznego orszaku. Następnie zaplanowano inscenizację wydarzeń sprzed 760 lat, czyli nadanie praw miejskich Bytomiowi. Nie zabraknie też walk turniejowych. Od 12. 30 Psia Polana w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla zamieni się w wielkie pole bitwy. To tam rozegrany zostanie Turniej Miecza Długiego o glejt Prezydenta Miasta Bytomia, Średniowieczny Turniej Zapaśniczy. Ciekawie zapowiada się też inscenizacja oblężenia grodu Bytom. 250 rycerzy z całej Polski, w pełnym rynsztunku stanie ze sobą twarzą w twarz o godz. 15.50.

W niedzielę zaś, 14 września o 11.00 rytm rycerskiemu obozowi nada turniej strzelania z łuku tradycyjnego oraz zawody, w której średniowieczni wojownicy zmierzą się ze sobą na tarcze i miecze.