Stara szkoła uczy, że żeby o czymś nie zapomnieć, to najlepiej zawiązać nitkę na palcu. W dzisiejszych czasach, coś takiego nie przejdzie. Ciężko byłoby mieć kilkanaście nitek na palcach… i pamiętać, co każda z nich oznacza. Z pomocą ruszają artykuły i akcesoria biurowe!

Etykiety samoprzylepne
To świetne rozwiązanie żeby wspomóc pamięć. Ważne rzeczy wystarczy zapisać na etykiecie, a potem przykleić ją w jakimś widocznym miejscu, np. na monitorze. Nie ma opcji, żebyśmy jej nie zauważyli, a co za tym idzie – o niczym nie zapomnimy.
To dobry sposób również na zostawianie krótkich wiadomości innym pracownikom biura. Etykiety samoprzylepne post-it rzucają się w oko, bo zazwyczaj mają bardzo rażące kolory, dlatego nie można ich przegapić.
Etykiety mają różne kolory i kształty – tradycyjne prostokąty, serduszka, kwiatki. Dlatego można używać ich też do zaznaczania ważnych dokumentów, czy stron bez wyciągania ich ze skoroszytu. To metoda bardzo często stosowana podczas nauki przez uczniów i studentów.

Tablice korkowe i magnetyczne
Informacje, o których nie chcemy zapomnieć możemy zapisać na karteczkach z kostki biurowej, a następnie umieścić na tablicy powieszonej w widocznym miejscu. Aby korzystać z tablic trzeba dodatkowo wyposażyć się w pinezki lub magnesy. Wszystkie te rzeczy można zakupić w sklepie z artykułami i akcesoriami biurowymi. To prosty sposób na uporządkowanie krótkich informacji o sprawach ważnych i nagłych. Jest to przydatne zwłaszcza w sytuacji, w której gonią nas terminy i niczego nie chcemy przeoczyć.