Ozdabianie mieszkania, tworzenie oryginalnych prezentów i upominków, wykonywanie ręcznie przygotowanych ozdób i dodatków to zajęcie bardzo kreatywne, wciągające i dające wiele satysfakcji. Wśród znanych technik, metod i rodzajów ręcznych „robótek” można zauważyć wiele ciekawych, atrakcyjnych dla oka i kształcenia wyobraźni. Są nimi m.in.: orgiami, embossing, papier mache, technika pergaminowa, decoupage, itp.

Czym jest i na czym polega technika quilling?

Kolejną bardzo popularną metodą jest quilling, do której wykorzystuje się materiał papierowy i proste przedmioty użytku codziennego. Technika ta zdobywa coraz większą popularność, a wykonanie ozdób tego rodzaju możliwe jest dla niemalże każdego. Quilling to technika wykonywania ozdób, której podstawa są paski papieru zwinięte w rulon – spiralnej sprężyny. Całkowity obraz, kształt czy ozdoba złożona jest z wielu tego rodzaju elementów, połączonych ze sobą lub umieszczonych bezpośrednio obok siebie. Poszczególne części projektu można przyklejać klejem, przytwierdzać spinaczami czy taśmą klejącą. Projekty wykonane ta techniką to prace trójwymiarowe, niekiedy złożone z bardzo dużej ilości pojedynczych elementów i dodatków. Z niewielkich, spiralnie ułożonych fragmentów można stworzyć piękne ozdoby, niemalże w każdym kształcie. Najczęściej tworzonymi i odwzorowanymi realizacjami są: zwierzęta, kwiaty, przyroda, motywy regionalne i inne.

Moduły z których może składać się całość projektu występują w wielu wzorach i kształtach, jak również posiadają swoją indywidualną nazwę. Nazwa ta określa kształt elementu, jego wielkość oraz ściśnięcie i ułożenie papieru.

Materiały do quillingu możesz znaleźć na https://www.swiatartysty.pl/pl/c/QUILLING/146