Większość kobiet swój dzień zaczyna od makijażu. Niektórym zajmuje to 15 minut innym nawet godzinę. Być może wynika to z braku odpowiedniego miejsca do wykonania makijażu. Warto więc zainwestować w toaletkę. Znajdą w niej swoje miejsce wszystkie niezbędne akcesoria, konieczne do wykonania make-up.

Toaletka po raz pierwszy pojawiła się w XVIII wieku w Wielkiej Brytanii. Niestety pierwszych egzemplarzy toaletek na rynku jest coraz mniej. Dzisiejsze toaletki tak naprawdę znacząco nie różnią się od tych produkowanych przed stuleci. W ich centralnym punkcie znajduje się lustro. Nie brak szuflad, półek na przechowywanie przyborów do wykonywania makijażu. W klasycznie urządzonych wnętrzach najlepiej sprawdzą się toaletki stylizowane na te XIX-wieczne. Meble pochodzące z tego okresu są ponadczasowe.
toaletka5
Toaletkę zwykle umieszczamy w sypialni. Na tym jednak możliwości aranżacyjnych nie koniec. Toaletkę możemy umieścić również w łazience. Niestety przeciętny metraż mieszkań znajdujących się w Polsce uniemożliwia umieszczenie toaletki w łazience. Na rynku znajdziemy również toaletki utrzymane w nowoczesnej stylistyce. Posiadają one ciekawy wygląd, często geometryczny. Nie można rzecz jasna odmówić im również walorów użytkowych. W chwili obecnej największa moda panuje na toaletki klasyczne utrzymane w białej kolorystyce. Interesującą propozycją może być umieszczenie toaletki w ciągłej zabudowie. Najbardziej romantycznie prezentują się jednak toaletki utrzymane w stylistyce vintage. Przecierane, bielone podbiją serce każdej kobiety. Dobrze gdy lustro w toaletce można było regulować. W ten sposób uzyskamy jak najlepszy kąt nachylenia. Do toaletki powinno być dołączone również odpowiednie oświetlenie. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam stworzyć odpowiedni look, niezależnie od pory dnia. Toaletki to dobry wybór.