Wielu użytkowników sprzętu komputerowego zastanawia się nad zakupem laptopów od Apple, ale część z nich ma wątpliwości czy jest on rzeczywiście wart swojej ceny.

W praktyce jednak każdy, kto przynajmniej raz miał możliwość skorzystania z tego co oferują laptopy Apple przekonał się, że jest to sprzęt wart swojej ceny. Nie tylko cechuje go duża niezawodność, ale też jest dopracowany pod każdym względem. Przykładem może być to, w jaki sposób system zachowuje się nawet po wielogodzinnej pracy. W przeciwieństwie do tego, do czego są przyzwyczajeni użytkownicy Windowsa, tutaj nic się nie wiesza ani nie spowalnia. Zaletą tego sprzętu jest to, że po skończonej pracy wystarczy zamknąć klapkę laptopa i nawet jeżeli powróci się do niej po tygodniu, to sprzęt będzie gotowy do działania w ciągu kilku sekund.

Warto również wspomnieć o rewelacyjnej baterii. Nawet po wielu miesiącach użytkowania sprzętu wciąż wystarczy ona na wiele godzin pracy bez potrzeby podłączania laptopa do źródła zasilania. Jeżeli weźmie się pod uwagę również to, że aktualizacje systemu są darmowe, a w skrajnych przypadkach wiążą się z koniecznością wydania niewielkiej kwoty przy nowych wersjach systemu, to przewagę tych komputerów nad standardowymi laptopami widać gołym okiem. Najlepiej więc samemu wybrać się do sklepu posiadającego w ofercie laptopy Apple i po prostu spędzić przy nich trochę czasu. Należy tylko pamiętać, że ze względu na duże różnice w funkcjonowaniu systemu początkowo może się on wydawać skomplikowany, ale już po kilku dniach użytkowania można się przyzwyczaić do nowych funkcji oraz drobnych różnic. Z czasem natomiast ciężko będzie sobie wyobrazić powrót do normalnego laptopa, bo rozwiązania opracowane przez Apple są pod wieloma względami lepsze. Najlepiej więc dać im szansę i spróbować pracy na takim sprzęcie.