W sprzedaży można znaleźć szeroki asortyment odkurzaczy do biur. Jak wybrać najlepszy model, który poradzi sobie ze sprzątaniem przestrzeni biurowych?

Najlepszym wyborem są profesjonalne odkurzacze do biur uznanych marek. Popularne modele przeznaczone do użytku domowego nie będą w stanie poradzić sobie tak wydajnie ze sprzątaniem dużych powierzchni.

Czym powinny wyróżniać się dobre odkurzacze do biura?

• Wysoka wydajność odkurzania – odkurzacz powinien poradzić sobie szybko i sprawnie z zabrudzeniami różnych typów.
• Pojemny worek – workowe odkurzacze do biur powinny być wyposażone w worki o dużej pojemności, aby nie trzeba było często ich wymieniać, co zwiększa koszty użytkowania. Wymiana worków nie jest konieczna przy odkurzaczach cyklonowych – wodnych.
• Długi kabel – pozwala na łatwe dotarcie do różnych zakamarków biura bez potrzeby przepinania kabla do innego gniazdka.
• Akcesoria – dodatkowe ssawki i węże pozwalają na usprawnienie procesu sprzątania różnych nawierzchni, na przykład tapicerek.
• Efektywność filtracji – dobre odkurzacze do biur wyposażane są w zaawansowane filtry HEPA zatrzymujące nawet najmniejsze drobinki.
• Gabaryty odkurzacza – odkurzacz powinien być łatwy w przemieszczaniu, dlatego nie powinien być zbyt duży i ciężki.

Piorący odkurzacz biurowy – wielofunkcyjny pomocnik

Odkurzacze do biur mogą być również wyposażone w dodatkowe funkcje. Dużym plusem będzie możliwość prania dywanów, wykładzin i tapicerek, ponieważ wtedy jednym urządzeniem będzie można usunąć różnego rodzaju zanieczyszczenia często pojawiające się w biurach, na przykład plamy z błota, kawy, herbaty.