Kompletując zestaw do snowboardu, często zastanawiamy się, na co powinniśmy zwracać największą uwagę. Warto usystematyzować sobie cechy, które należy po kolei brać pod uwagę.

1. Komfort noszenia

Nawet najlepsze buty snowboardowe nie będą odpowiednie, jeżeli w jakikolwiek sposób powodują dyskomfort u osoby noszącej je. Każde buty, które bierzemy pod uwagę, w pierwszej kolejności powinniśmy przymierzyć, a dopiero wtedy sprawdzać ich inne cechy.

2. Jakość i wykonanie

Przede wszystkim obuwie snowboardowe powinno być solidne i utrzymywać prawidłową postawę stopy. Dzięki temu uniknie się kontuzji np. skręceń czy zwichnięć kostki. Ponadto, materiał powinien być odporny na przemakanie oraz uszkodzenia mechaniczne (bryły lodu, możliwy piasek i kamyki). Zapięcie musi uniemożliwiać dostanie się śniegu do wnętrza buta.

3. Ocieplenie

But wewnętrzny musi jak najlepiej chronić stopę przed przemarzaniem, ale nie doprowadzać do przepocenia. Materiał powinien być jak najbardziej naturalny, nie sprzyjający namnażaniu się drobnoustrojów. Tak jak w przypadku całej konstrukcji, but wewnętrzny powinien dobrze przylegać, uniemożliwiając dostanie się śniegu do środka.

4. Cena

Koszt butów do snowboardu powinien znajdować się na ostatnim miejscu. Oczywiście dobrze jest znaleźć tańsze obuwie, ale jeśli nie spełnia ono wszystkich powyższych cech, nie należy się na nie decydować.

Nieprawidłowe obuwie nie tylko spowoduje dyskomfort w czasie uprawiania sportu, ale również może stanowić zagrożenie dla zdrowia.