Zanzibar jest wyspą na Oceanie Indyjskim o baśniowym sielskim uroku. Biały, mięciutki piasek, delikatnie powiewające na wietrze palmy kokosowe i ciepłe turkusowe morze. Zanzibar wakacje prosto z kolorowych pocztówek.

Blue Safari

Poza wylegiwaniem się plaży, cieszeniem się słońcem i wodą o temperaturze około stopni, Zanzibar oferuje wiele innych ciekawych atrakcji. Jedną z nich jest Blue Safari. Podczas Blue Safafi cały dzień żegluje się po Oceanie Indyjskim, a także nurkuje, opala się i zajada miejscowymi specjałami. W otoczeniu egzotycznej przyrody jest to przeżycie, którego nie sposób zapomnieć.

Stolica Zanzibaru – Stone Town

Nawet jeśli Zanzibar wakacje odbywają się w celach odpoczynku i relaksu, zawsze warto zadbać o to, by zapoznać się z elementami kultury i historii odwiedzanego miejsca. Stone Town – stolica Zanzibaru ma swój niepowtarzalny klimat. Można tu zobaczyć, jak wygląda życie na Zanzibarze. Na miejscowym targu można znaleźć wszystko czego dusza zapragnie. Od jedzenia po ubrania i krowie głowy.

Prison Island

Prison Island jest pobliską wysepką w stosunku do Zanzibaru i jak można się domyślić z samej nazwy, mieściło się tu niegdyś więzienie, po którym zostały już tylko ruiny. Więzienie zostało wzniesione w XIX wieku dla zanzibarskich niewolników. Największą atrakcją wyspy pozostają jednak ogromne lądowe żółwie Aldabry, które zostały sprowadzone z Seszeli pod koniec XIX wieku. Niesamowite jest to, że taki żółw potrafi przeżyć nawet 250 lat.

Gerezy trójbarwne

W egzotycznym miejscu zawsze warto zwrócić uwagę na florę i faunę. Poza długowiecznymi żółwiami Aldabrami na Zanzibarze można spotkać też interesujące małpki o bujnej grzywie i czerwonym grzbiecie. Gezery występują tylko i wyłącznie na Zanzibarze. Jozani Forest znajduje się całe mnóstwo tych uroczych małpek.