Detoks sokowy jest obecnie nie tylko szalenie modny, ale i dobry dla naszego zdrowia. Z jednej strony pomaga w oczyszczeniu organizmu – z drugiej strony pozwala na dostarczenie organizmowi solidnej porcji witamin. Zdecydowanie najlepszym momentem na taki detoks jest sezon letni oraz późna jesień, głównie ze względu na najlepszą dostępność warzyw i owoców na rynku, a także ich niskie ceny. Jeśli jednak chcemy spróbować przeprowadzenia detoksu o innej porze roku – nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań.

Na czym polega dieta sokowa i jak ją prawidłowo przeprowadzić?

Głównym i podstawowym założeniem jest, aby przez kilka dni nie jeść nic innego oprócz samego picia soków. Przez te dni organizm będzie miał czas na to, aby się oczyścić i zresetować. Taki detoks jest tak naprawdę idealnym wstępem do każdej diety, jaką planujemy wdrożyć, szczególnie jeśli w dłuższej perspektywie naszym celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów.

Warto wiedzieć o tym, żeby podczas detoksu zbytnio się nie przemęczać i nie wykonywać zbyt forsownych treningów. Soki nie dostarczają organizmowi na tyle dużej dawki energii, aby możliwe były takie ćwiczenia. To, co jednak najbardziej wartościowe to witaminy, które z takimi sokami przyjmujemy. W końcu soki są nazywane prawdziwymi bombami witaminowymi. Dieta sokowa z definicji jest uboga w białko, a także w tłuszcze i trzeba mieć tego pełną świadomość. Dieta powinna trwać maksymalnie tydzień i raczej nie powinno się jej przeprowadzać częściej niż raz na kwartał.

Zapraszamy tutaj po więcej szczegółów: https://naturacoldpress.pl/diety-sokowe/